MATTRA Polska
Jesteśmy największym producentem
wkładów do zniczy oraz świec
dystrybuującym swoje produkty
w sieci e-commerce
w Europie Środkowej i Wschodniej.
 

Grupa MATTRA znajduje się w światowej czołówce firm z branży świec, produkując kilka milionów produktów rocznie. Grupa MATTRA jest wiodącym europejskim producentem wkładów do zniczy parafinowy, olejowych, długopalnych, eco olejowych, bio parafinowych, olejowo-parafinowych, świecowych, recyklingowych, świec, tworzyw sztucznych, opakowań typu butelki, tuby. Produkty wytwarzane w naszych zakładach znajdują swoich odbiorców w całej Europie. W swoim asortymencie posiadamy ok. 500 typów i rodzajów produktów.

Grupa MATTRA łączy dobre tradycje przemysłu zniczarskiego w Polsce oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne, wdrażane na czele z CEO głównym technologiem procesów chemicznych, absolwentem Politechniki Bydgoskiej. W skład Grupy MATTRA wchodzi obecnie kilka podmiotów odpowiedzialnych za dystrybucję naszych wyrobów w całej Europie, w tym dwa zakłady produkcyjne.

MATTRA Polska powstała 1 grudnia 2012 roku jako przedsiębiorstwo przemysłowe, swoją produkcję ulokowało w dwóch województwach w Polsce, pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry inżynierskiej. Centrum logistyczne mieści się na terenie gminy Tłuchowo (Polska), zaś Biuro Obsługi Klienta znajduję się w centrum Bydgoszczy (Polska).

Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy ułatwią Państwu wprowadzenie rozwiązań komercyjnych dla swojego biznesu, rozwijając sprzedaż zarówno kwiaciarni, małego biznesu jak i wdrażając rozwiązania dla sieci handlowych lub sprzedawców e-commerce. Zapewniamy profesjonalną obsługę Klienta, szybkie terminy realizacji zamówień, rabaty lojalnościowe jak i wysoką jakość naszych produktów. Zapraszamy do kontaktu.

Pozdrawiam
Mariusz Podolski | CEO

Wkłady do zniczy MATTRA

Wśród dostępnych wkładów do zniczy wyróżnić możemy wkłady olejowe do zniczy „Czas pamięci”, wkłady olejowe „Candles premium”, wkłady olejowe „bioecoil” oraz wkłady długopalne „Candles premium”, zaś wśród wkładów parafinowych, znajdziemy wkłady parafinowe „MATTRA”, wkłady parafinowe „bioecoil” oraz wkłady parafinowe „MATTRA Light”

Wkłady parafinowe do zniczy

Wkłady parafinowe zawierają 100% najwyższej jakości parafiny, przeznaczone są do wypalania przez cały rok, w szczególności w okresie letnim, gdy w wyniku dużego nasłonecznienia w zniczu panuje bardzo wysoka temperatura.  Wkłady parafinowe MATTRA charakteryzują się dużym i jasnym płomieniem, prawidłowo wypalają się nawet przy umiarkowanym wietrze, nieintensywnych deszczach czy dużym nasłonecznieniu. Wkłady parafinowe MATTRA z gwarantowanym czasem palenia to połączenie tradycji z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, co ważne produkowanymi z dbałością o środowisko. Optymalna temperatura wypalania wkładów parafinowych wynosi od -10’C do +35’C w miejscu wypalania się wkładów. Temperatury podane w opisie aukcji, dotyczą temperatur odczuwalnych w miejscu wypalania się wkładu. Zdjęcia zamieszczone na aukcjach mają charakter pokazowy, w rzeczywiści produkty mogą różnić się od stanu faktycznego odcieniem czy wysokością zalewy, w zależności od aktualnie dostarczanych surowców. Zamieszczone informacje w tytule aukcji posiadają wartości zaokrąglone, szczegółowe informacje znajdują się w opisie aukcji.

Wkłady olejowe do zniczy

Wkłady olejowe do zniczy MATTRA zawierają najwyższej jakości kompozycję olejową, w skład której wchodzą parafina, utwardzone i nieutwardzone oleje roślinne oraz dodatki uszlachetniające palenie. Wkłady do zniczy olejowe charakteryzują się wydłużonym czasem palenia, względem wkładów parafinowych. Czas palenia zależy od warunków pogodowych (np. temperatura, siła wiatru) Wkład do zniczy jest przeznaczony do użytku zewnętrznego w lampionach i zniczach, należy przestrzegać zasad wypalania wkładów do zniczy z załączonych do etykiety symboli. Wkłady olejowe do zniczy MATTRA posiadają dwie mieszanki rekomendowane przez producenta MATTRA. Wyróżniamy zatem kompozycję olejową jesienno-ziomowo-wiosenną do wypalania w temp. -20’C do +20’C, która jest sprzedawana w dniach od 1 września do 28 lutego, oraz kompozycję olejową wiosenno-letnio-jesienną do wypalania w temp. -10’C do +30’C, która jest sprzedawana w dniach od 1 marca do 31 sierpnia. Temperatury podane w opisie aukcji, dotyczą temperatur odczuwalnych w miejscu wypalania się wkładu. Zdjęcia zamieszczone na aukcjach mają charakter pokazowy, w rzeczywiści produkty mogą różnić się od stanu faktycznego odcieniem czy wysokością zalewy, w zależności od aktualnie dostarczanych surowców.

Które wkłady wybrać, olejowe czy parafinowe?

Wybierając wkład do znicza, przede wszystkim należy zwróć uwagę na jego wysokość. Dobrze dobrany wkład nie powinien wystawać ponad szkło. Jednocześnie, nie może być też zbyt niski. W pierwszym przypadku brzegi wkładu zasłonią otworki w kapturku ograniczając, bądź blokując dopływ tlenu, w drugim przypadku znicz od wewnętrznej strony może zostać nieestetycznie okopcony. W sprzedaży mamy zarówno duże wkłady do zniczy, jak i małe wkłady do zniczy, wysokie wkłady do zniczy, jak i niskie wkłady do zniczy, szerokie wkłady do zniczy, jak i wąskie wkłady do zniczy, dlatego też każdy może dowolnie dopasować wkłady do zniczy, które będą idealnie pasowały rozmiarem do posiadanych przez Ciebie zniczy. Jakie wkłady do zniczy wybrać?

Wkłady parafinowe produkowane są z parafin o wysokich temperaturach topnienia, są zatem szczególnie polecane w okresie letnim. Dodatkowo, ich kształt umożliwia swobodny dopływ powietrza do płomienia, co przyspiesza proces spalania, jednocześnie ułatwiając proces prawidłowego spalania nawet w wysokich temperaturach np. w słoneczny letni dzień w szkle zniczowym.

Wkłady olejowe charakteryzują się wydłużonym czasem palenia, dzięki dodatkom kompozycji olejowych, które wydłużając proces spalania powodują, że czasy palenia wkładów olejowej o tej samej wielkości i gramaturze, są zdecydowanie dłuższe. Jednakże przy wysokich temperaturach i dużym nasłonecznieniu, sugerujemy wybór wkładów parafinowych.

Jak prawidłowo wypalać wkłady do zniczy?

Prawidłowe wypalenie wkładów do zniczy uzależnione jest od kilku odstawowych zasad. Wkłady należy wypalać na zewnątrz, w odpowiednio dobranym szkle zniczowym. Przed podpaleniem wkładu należy wyprostować knot, podpalając samą jego końcówkę. W trakcie wypalania, nie należy przenosić zniczy, zanieczyszczać powierzchni spalania oraz przede wszystkim, trzeba pamiętać o wyprostowaniu wkładu w zniczach i odpowiednim umiejscowieniu go tak by stał stabilnie w szkle zniczowym.

Najczęstsze przyczyny niewypalania się wkładów do zniczy?

Jeżeli wkłady do zniczy MATTRA zgasły w trakcie wypalania to najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być dwie przyczyny. Pierwsza z nich to wiatr, który po prostu zdmuchnie płomień. Jeżeli końcówka knota nie została uszkodzona, ponowne podpalenie knota, powinno kontynuować prawidłowe spalanie wkładów do zniczy. Drugą najczęstszą przyczyną niewypalania się wkładów do zniczy jest deszcz. Dość często zdarza się, że producenci zniczy wykonują płaską obudowę do znicza, która w trakcie opadów deszczu, rozpryskuje krople wody, zanieczyszczając powierzchnie palną wkładów do zniczy. W trakcie takiego procesu, ilość wody w powierzchni palnej zgasi płomień, który nie da się już ponownie podpalić, zaś próbom podpalenia wkładu do zniczy towarzyszy charakterystyczne „strzelanie”, podobne do tego gdy na rozgrzaną patelnie z olejem trafią krople wody.  

Oryginalne tuby do zniczy MATTRA Plastica.

Wkłady do zniczy MATTRA® posiadają oryginalne tuby, w znacznej części produkowane z tworzywa pochodzącego z recyklingu. Istotną cechą produktu jest estetyka wykonania, charakteryzują się one bowiem, przyjemną dla oka linią i solidnością wykonania. Tuby charakteryzują się podwyższoną odpornością na działania wysokich temperatur, podczas wypalania się wkładów do zniczy.

Zalewane wkłady do zniczy

W naszym sklepie internetowym dostępne są wysokiej klasy zalewane wkłady do zniczy. Oferowane przez nas wkłady wypalają się równomiernie do samego końca, co równie ważne – nie kopcą. Kolejną ich zaletą jest fakt, iż są bezzapachowe, nie posiadają dodatkowym odpadowych, takich jak łój zwierzęcy. Dzięki wspomnianym cechom, nawet jeśli będziesz stać w niedalekiej odległości od znicza wypełnionego takim wkładem, nie rozproszy Cię zapach czy kopcenie. Niech czas pamięci spędzony nad grobem bliskiej osoby mija na zamyśleniu i zadumie, a tlący się w zniczu płomień symbolizuje naszą pamięć o bliskich.

Białe i czerwone wkłady do zniczy

Jeśli szukasz uniwersalnych wkładów, które będą dobrze komponować się zarówno z prostymi, na wskroś klasycznymi, jak również z ozdobnymi i przykuwającymi uwagę zniczami, warto wybrać białe wkłady do zniczy lub czerwone wkłady do zniczy MATTRA. Dzięki temu, że na naszej stronie dostępne są wkłady w różnych rozmiarach, każdy może znaleźć tutaj takie, które będą pasować do danego modelu znicza i do jego rozmiaru.

Producent wkładów do zniczy MATTRA

Znakiem rozpoznawczym wkładów do zniczy MATTRA® jest długi czas palenia, równy i jasny płomień, oraz czystość wypalania. Dzieję się tak, ponieważ wkłady wykonane są z najwyższej jakości parafin o powtarzalnym składzie oraz wysokich temperaturach topnienia.

Wkłady do zniczy MATTRA® charakteryzują się wysoką powtarzalnością jakości w różnych warunkach atmosferycznych, przez co sprawdzają się nie tylko w takie dni jak: Wszystkich Świętych, Boże Narodzenie czy Wielkanoc, ale również we wszystkich innych okolicznościach oraz porach roku.

Prawdziwy płomień wkładów do zniczy, to prawdziwy Czas Pamięci o naszych bliskich.

Wkłady do zniczy MATTRA – gdzie kupić?

Jeżeli jesteś Klientem indywidualnym, zapraszamy do zakupów detalicznych w naszym sklepie internetowym www.mattrasklep.pl , który również znajdziesz pod domeną www.mattra.pl , oraz na zakupy we wszystkich sklepach naszych partnerów.

Jeżeli jesteś Klientem prowadzącym działalność gospodarczą, zapraszamy do rejestracji na www.b2bmattra.pl  i dołączenia do naszego programu mattraPRO, dzięki któremu otrzymasz stały 10% rabat, dedykowaną obsługę Klienta, dostęp do historii zakupów, oraz darmową dostawę do Twojego biznesu w całej Polsce.

Wkłady do zniczy MATTRA można znaleźć w wyszukiwarce wpisując jedno z wymienionych haseł, takich jak: wkłady do zniczy, wkłady olejowe, wkłady eko olejowe, eko olejaki, wkład do zniczy, tanie wkłady do zniczy, wkłady do zniczy ceny, wkłady olejowe, wkład olejowy, wkłady parafinowe, wkład parafinowy, olejaki, olejak, wkład olejak, wkłady olejaki.